W tym artykule chcielibyśmy wyjaśnić wam, dlaczego cena tego samego katalizatora jest różna w wielu skupach katalizatorów oraz jak uzyskać najwięcej za swój katalizator.

           Zacznijmy od tego Co wpływa na cenę katalizatorów. 

Rynek i popyt: Popyt na katalizatory może znacznie się zmieniać w zależności od branży i regionu. Na przykład, w krajach, gdzie obowiązują surowe normy dotyczące emisji spalin, popyt na katalizatory może być wyższy, co wpływa na ich cenę.

Rodzaj katalizatora: Istnieje wiele rodzajów katalizatorów, w tym te przeznaczone dla pojazdów benzynowych, dieslowskich, a nawet dla przemysłu chemicznego. Każdy rodzaj ma swoje specyficzne właściwości i technologie, które wpływają na jego cenę. (dotyczy nowych katalizatorów lub sprawnych, używanych jako części zamienne)

Materiały użyte do produkcji: Katalizatory wykorzystują różne metale, takie jak platyna, pallad, lub rod. Ceny tych metali mogą się znacznie różnić w zależności od dostępności na rynku, popytu oraz czynników geopolitycznych.

Technologia produkcji: Wyższa jakość katalizatora może wiązać się z bardziej zaawansowaną technologią produkcji, co również może wpłynąć na cenę. (dotyczy nowych katalizatorów lub sprawnych, używanych jako części zamienne)

Konkurencja: Występowanie wielu producentów może prowadzić do konkurencji cenowej, co może obniżyć ceny katalizatorów. Jednakże, w przypadku specjalistycznych katalizatorów lub tych wykorzystywanych w ograniczonych branżach, konkurencja może być ograniczona, co z kolei może podnosić ceny.

Zmiany regulacyjne: Zmiany w przepisach dotyczących emisji spalin mogą wpłynąć na popyt i cenę katalizatorów. Na przykład, bardziej surowe normy emisji mogą zwiększyć popyt na katalizatory, co podniesie ich ceny.

Wszystkie te czynniki mogą się nakładać na siebie i prowadzić do znacznych różnic w cenach katalizatorów na rynku.

           Dlaczego cena tego samego katalizatora w różnych skupach jest inna?

Każdy skup katalizatorów posiada swój własny katalog katalizatorów oraz analizy zawartości metali szlachetnych w danym katalizatorze.

Jeżeli masz katalizator do sprzedania warto sprawdzić jak najwięcej miejsc skupu w celu uzyskania wyceny katalizatora. Nie ma skupów katalizatorów, które będą miały najwyższe ceny na wszystkie katalizatory. Jeżeli chcesz sprzedać kilka katalizatorów najprawdopodobniej nie otrzymasz najlepszej ceny za całość w jednym miejscu. Przykład katalizatora 0017397A z forda galaxy. Sprawdzając cenę w 10 różnych miejscach uzykaliśmy wycenę w zakresie 320zł-590zł. To ponad 90% różnicy pomiędzy najniższą a najwyższa zaoferowaną przez skupy ceną. Ceny w skupach mogą się różnić ze względu na różne analizy tych samych numerów katalizatorów. 

Jak uzyskać najwięcej za swój katalizator? 

- Sprawdź dokładnie numery katalizatora. Czasem jedna cyferka ma duży wpływ na cenę  katalizatora

- W celu wyceny, poza sprawdzeniem w internecie zadzwoń do kilku skupów katalizatorów i porównaj ceny. 

- Spokojnie porównaj oferty, nie decyduj zbyt pochopnie, poczekaj na odpowiedzi skupów, po sprzedaży może się okazać, że mogłeś wziąć dużo więcej.

- Jeżeli wystawiasz katalizator na popularnych grupach społecznościowych pamiętaj, że nie ma tam wszystkich kupujących, bardzo dobre oferty nie są publikowane. Do każdej takiej wyceny dodaj co najmniej 10%

- Jeżeli posiadasz kilka katalizatorów możesz sprzedać je w różnych miejscach zgodnie z wysokością składanych ofert skupów katalizatorów.

- Pamiętaj, że ceny skupów pomimo swojej rozbieżności mają swoje maksimum. Musisz wziąć to pod uwagę przy sprzedaży i oczekiwanej cenie.

- Jeżeli Twój katalizator jest sprawny możesz sprzedać go jako część zamienną i uzyskać więcej niż na skupie. 

Portal powstał dla Ciebie! Nie musisz już tracić czasu na porównywanie cen. Na KATEO sprzedasz katalizator szybko i w najlepszej z możliwych cenie skupu.

 

Zaloguj się aby dodać komentarz

Dyskusja

0 komentarze

Bądź pierwszym, który skomentuje.

Skupy

Znajdź najbliższy skup katalizatorów

Chcesz sprzedać katalizator osobiście? sprawdź skupy w Twojej okolicy

Pszczyńska 43-262 Radostowice

Więcej

Grabiszyńska 53-234 Wrocław

Więcej

Lwowska 66-400 Gorzów Wielkopolski

Więcej