Nowy katalizator uniwersalny różni się od oryginalnego nowego przede wszystkim ceną, zasada działania jest taka sama. Oryginalna część do starszego auta bardzo często przewyższa nawet kilkukrotnie jego wartość. Wymogi prawne dostosowania aut do ruchu nakazują posiadanie sprawnego katalizatora w aucie dlatego, żeby nie narażać się na niepotrzebne koszty warto zamontować katalizator uniwersalny. Na kateo zamówisz katalizator uniwersalny do Twojego auta.

 

 

 

Oryginalne katalizatory zwłaszcza niemieckich producentów służą do dziś i niejednokrotnie kiedy właściciel dbał o auto katalizator wykazuje sprawność nawet po 500 tys. przejechanych kilometrów. Jego cena w autoryzowanym serwisie nie bierze się tylko z powodu marki auta, są to po prostu bardzo solidne części na kolejne setki tysięcy kilometrów, lecz trzeba brać też pod uwagę wytrzymałość innych podzespołów decydując się na nowy katalizator oryginalny

 

Realnie podchodząc do sprawy katalizator uniwersalny wykazuje sprawność do około 200-300tyś kilometrów przy odpowiedniej eksploatacji jest to zdecydowanie mniej, lecz rozbieżność cenowa między oryginałem a zamiennikiem jednoznacznie pokazuje, że lepszym i ekonomiczniejszym wyborem będzie katalizator uniwersalny. 

 

 

Zaloguj się aby dodać komentarz

Dyskusja

0 komentarze

Bądź pierwszym, który skomentuje.

Skupy

Znajdź najbliższy skup katalizatorów

Chcesz sprzedać katalizator osobiście? sprawdź skupy w Twojej okolicy

Pszczyńska 43-262 Radostowice

Więcej

Grabiszyńska 53-234 Wrocław

Więcej

Lwowska 66-400 Gorzów Wielkopolski

Więcej