Oryginalny katalizator czy katalizator uniwersalny. Co będzie lepszym wyborem do Twojego auta? W tym artykule chcielibyśmy zaprezentować możliwe opcje. Katalizator samochodowy jest niezbędnym elementem każdego układu wydechowego w autach spalinowych. Katalizator poza swoją funkcją oczyszczania spalin znacząco wpływa na kulturę pracy silnika oraz zapewnia idealną dawkę paliwa podawaną przez wtryski. W Polsce każdy pojazd wyprodukowany po 1995r. musi posiadać katalizator. Jeżeli Twoje auto ma objawy uszkodzonego katalizatora, nie lekceważ tego. W nowszych autach takie awarie mogą prowadzić do dużo poważniejszych problemów. Każde nieprawidłowe działanie układu wydechowego czy nierówna praca silnika powinny skłaniać do sprawdzenia usterki.

Wymiana katalizatora zawsze wiąże się z dodatkowymi kosztami. Pomijając cenę samej wymiany części, (w zależności od miejsca zamontowania katalizatora waha się od 100 zł do 500 zł), musimy kupić część zamienną i podjąć decyzję czy wybrać część oryginalną nową lub używaną czy zamiennik katalizatora Rynek katalizatorów uniwersalnych czy dedykowanych zamienników katalizatorów prężnie się rozwija za sprawą coraz bardziej restrykcyjnych wymogów co do emisji spalin oraz rosnącej z każdym rokiem liczby samochodów, które nie radzą sobie zbyt dobrze bez katalizatora. 

 

Katalizatory dedykowane i uniwersalne:

To coraz częstszy wybór wśród użytkowników aut. Zamienniki oryginalnych katalizatorów spełniają wymagane normy emisji spalin dla danego rocznika auta oraz zapewniają bezawaryjne użytkowanie na długi czas.

Niestety zdarzają się też przypadki, że mimo wymiany katalizatora usterka dalej występuje.

Montaż zamiennika zawsze niesie za sobą ryzyko, że część nie spełni swojej roli. Trzeba liczyć się z tym przy wymianie katalizatora aczkolwiek nie trzeba się martwić. Zawsze masz prawo do zwrotu lub wymiany produktu który nie działa,

Ceny zamienników katalizatorów są kilkukrotnie niższe niż nowych katalizatorów oryginalnych.

To świetny wybór do starszych aut oraz aut nisko litrażowych.

 

Nowe katalizatory oryginalne:

Oryginalny katalizator to zawsze najlepszy wybór. Zakup części producenta auta daje nam 100% pewności, że będzie działać poprawnie. 

Katalizatory oryginalne ze względu na bardzo wysoką cenę to dalej bardzo rzadki wybór wśród kierowców.

Ich montaż zalecany jest w nowych autach oraz w autach z dużymi silnikami. 

 

Używane katalizatory oryginalne:

To dobry wybór jeśli chcesz zakupić katalizator oryginalny w przystępnej cenie. Ze względu na rosnące ceny zamienników coraz częściej stosowany. Podzespoły wykonane przez producenta auta (zwłaszcza katalizator) są bardzo solidne. 

Używany katalizator mimo tego, że jest oryginalny i jest jedną z najbardziej żywotnych części w aucie,nie zawsze może nadawać się do ponownego montażu. Weź to pod uwagę przy zakupie. Jeżeli to możliwe dowiedz się jaki przebieg miało auto. Odradzamy montowanie katalizatorów z przebiegiem wyższym niż 350 tys. km. 

 

Sprawdź naszą ofertę. Wychodzimy naprzeciw potrzebom rynku katalizatorów, Kateo.pl to miejsce stworzone dla Ciebie! Kup lub sprzedaj używany katalizator na licytacji, lub na giełdzie jeśli cena skupu nie jest dla Ciebie satysfakcjonująca. Kup nowy katalizator uniwersalny, reklamuj się. Kateo to gwarancja najlepszej ceny. Dołącz do nas już dziś i razem z nami twórz nowy wymiar handlu katalizatorami! 

Zaloguj się aby dodać komentarz

Dyskusja

0 komentarze

Bądź pierwszym, który skomentuje.

Skupy

Znajdź najbliższy skup katalizatorów

Chcesz sprzedać katalizator osobiście? sprawdź skupy w Twojej okolicy

Pszczyńska 43-262 Radostowice

Więcej

Grabiszyńska 53-234 Wrocław

Więcej

Lwowska 66-400 Gorzów Wielkopolski

Więcej